ייעוץ וליווי עסקי לחברות ועסקים

יועץ לעסקים בתחומי הסחר, השירותים, התעשייה, הסטארט- אפ ועוד

אנו נסייע לכם בייעוץ וליווי עסקי לצורך פתרון משברים, היחלצות ממשבר או לשם צמיחה וגיבוש אסטרטגיה עסקית, שתוביל אתכם לשגשוג. צוות יועצים מנוסה אשר סייע למאות עסקים, מעמיד את ניסיונו לרשותכם ונכון להצעיד אתכם קדימה.

נתחיל עם החדשות הרעות

מדי שנה נפתחים בישראל כ-57 אלפי עסקים. בו בזמן, כ-43 אלפי עסקים נסגרים בכל שנה. עסקים אלו, קטנים ובינוניים כאחד, מהווים את עמוד השדרה של הפעילות הכלכלית בישראל, אך סבך הבירוקרטיה והיעדר הליווי וההנחיה המקצועיים, בשלבי ההקמה או בתקופות משבר של העסק עלולים לגרום נזק רב.

וכעת לחדשות הטובות

עבור חלקם הניכר מן העסקים הללו, סיוע מקצועי של יועץ לעסקים, הניתן בזמן ועל ידי אנשי מקצוע מובילים בתחומם, עשוי לחולל את השינוי. אנו מתמחים בליווי וייעוץ עסקי לעסקים בתחומי הסחר, השירותים, תעשייה טכנולוגיה, סטארט-אפ ותחומים נוספים ומלווים מנכל"ים וחברי הנהלות בתהליכי קבלת החלטות וביצירת ערך לפעילותם. אנו מתמחים בייעוץ וליווי לעסקים קטנים ובינוניים ולקוחותינו פועלים בעשרות תחומים שונים. משרדינו נבחר לשמש כיועץ כלכלי ועסקי ללשכת המסחר חיפה והצפון ולמאות חבריה, המנהלים עסקים בתחומים מגוונים. אנו מעמידים לרשותכם צוות יועצים מנוסה, המאגד אנשי מקצוע המגיעים מתחומי הניהול השונים, אשר צמחו בארגונים שונים ומילאו תפקידי ניהול בכירים, בין השאר כיושבי ראש מועצות מנהלים, מנכל"ים, סמנכל"ים, מנהלי שטח ועוד. אלו מכירים את השוק הרלוונטי וחווים את האתגרים הניצבים בפני לקוחותינו, בכל שלבי ההתפתחות של העסק מרגע הקמתו ועד בגרות.

למי זה מתאים?

אנו מעמידים יועץ לעסקים שמתלווה למנכל"ים, לבעלי עסקים וליזמים, המבקשים להסתייע באנשי מקצוע מובילים, בסוגיות ספציפיות ולקבל ייעוץ שיסיע להם בפתרון בעיות, בלקיחת החלטות מהותיות או בבדיקה מסוימת הנוגעים לפעילות כלשהי במטרה לשפר, לייעל או לפתור בעיות שיבטיחו את עמידת העסק ביעדיו, או להובלתו לפריצת דרך. ניסיוננו כולל סיוע לחברות משפחתיות, חברות פרטיים ועסקים.

אתם לא מקבלים רק יועץ לעסקים, לרשותכם צוות מומחים שלם

אנו מציעים צוות מקצועי ובו מומחים מתחומים שונים בכלל זה הכלכלה, המימון, החשבונאות, המשפטי, ייעוץ וליווי עסקי, אסטרטגיה עסקית והתמחות במודלים עסקיים וכן מומחים המצטרפים אד הוק, כדי ליצור ערך מוסף בתחומים ייחודיים. הודות לכך, עומד לרשותכם הרבה יותר מיועץ לעסקים, אתם מקבלים קשת שלמה של אנשי מקצוע התורמים מניסיונם רב השנים לקידום והשבחת העסק שלכם. אל תהפכו לעוד נתון בסטטיסטיקה היבשה, צרו קשר ויחד נחולל את השינוי.

הקמת עסק זו רק תחילת הדרך- אנחנו שם ללוות אתכם גם בהמשך.

מרגע הקמת העסק, נדרש העומד בראשו להתמודד עם התחרות בשוק, עם העובדים בעסק, עם הבנקים והמוסדות השונים, עם לקוחות וספקים ועם הצורך לקבל החלטות באופן יומיומי. היועצים שלנו, מלווים אתכם בהתמודדות עם האתגרי השונים ותורמים מניסיונם להצלחתכם.

תהליך הליווי העסקי נחלק למספר שלבים:

ניתוח העסק: לימוד והכרת התהליכים וההחלטות שהתקבלו במהלך הדרך, מרגע הקמת עסק. בין השאר נבדקים תחומי הליבה של העסק כגון: התחום הפיננסי, התחום המשפטי, התחום השיווקי, תחום הייצור, לקוחות וספקים, עובדים ויחסי עבודה ועוד.

הכנת תכנית הליווי: התוכנית נבנית בשיתוף עם המנכ"ל או בעל העסק, על פי צרכיו ובהתאם לתקציב, לביצוע שיפורים והתאמות, נוכח הגדרת יעדים ברורים ומדדי הצלחה לליווי. התוכנית מוגשת למנכ"ל או לבעל העסק ולאחר אישורה מתבצע תהליך הטמעה בארגון.

הטמעת התוכנית: ההטמעה נעשית תוך הגדרת מדדי ההצלחה להטמעה ובו בזמן, ליווי המנכ"ל או בעל העסק בניהול השוטף, לרבות, הכנת ישיבות והצגת הנושאים, לקיחת החלטות, התוויית מדיניות ומתן מענה מידי לצרכיו השוטפים בניהול הארגון.

רגע לפני ההצלחה

הצלחתו של העסק תלויה בלא מעט גורמים, חיצוניים ופנימיים גם יחד. בין הגורמים הפנימיים ניתן למנות את כוח האדם וארגונו, תמהיל השיווק בחברה, המוצר עצמו ושיטת הייצור שלו ועוד. בגורמים החיצוניים ניתן לכלול את התנהלות השוק והענף בו פועל העסק, את מקורות המימון של העסק, תמהיל הלקוחות והספקים ועוד.

אך לפני כל אלו, ההצלחה תלויה רבות בהגדרה מפורטת לגבי מה ייחשב כהצלחה עבור העסק ומה תהיה הדרך הטובה ביותר להשיגה.

עצה טובה שווה זהב

אנו מעניקים שירותי יעוץ אסטרטגי לעסקים, תוך בניית תוכנית עסקית מפורטת, בה מוגדרים היעדים האסטרטגיים של החברה והדרכים להשיגם. במסגרת הייעוץ מוגדרים לא רק היעדים, אלא גם הדרכים להשגתם, בכלל זה בחינת השוק והמתחרים בו, גיוס משקיעים, מימון בנקאי/ חוץ בנקאי, הגדרת המודל העסקי של העסק, בחירת התמהיל השיווקי הנכון, ייעול המבנה הארגוני ועוד.

דוגמאות לייעוץ וליווי שהענקנו

  • ייעוץ לחברה וותיקה בתחום המכשור הרפואי בשינוי התרבות הארגונית ופתיחת שווקים חדשים.
  • ייעוץ לחברה בתחום ההתחדשות העירונית בגיבוש המודל העסקי ופיתוח אסטרטגיית יציאה (אקסיט).
  • ליווי משרדי עורכי דין בניהול ובקרה של פעילות המשרד השוטפת.
  • ליווי חברה בתחום השיפוצים שנקלעה לקשיים כספיים והצגת תוכנית הבראה לבנקים.
  • ליווי שותף בחברת ייעוץ טכנולוגי בפרישה מהחברה והקמת פעילות חדשה.
  • ליווי חברת ייבוא בתחום הרכב הכנת החברה לקראת מכירה ומכירתה.
  • ייעוץ לחברה בתחום דיור מוגן אשר נקלעה לקשיים.
  • ייעוץ וליווי מיזם להקמת מרכז רפואי בתחום הקרדיולוגיה וגיבוש המודל העסקי, תוכנית השיווק והגדרת האופרציה.
  • ייעוץ לחברה בתחום ייבוא מוצרים לבית, בעקבות סיום הסכם עם היצרן וסגירת החברה.
  • ייעוץ לחברות סטארט אפ בבניית המודל העסקי, רישום קניין רוחני, גיוס כספים מהמדען הראשי, גיוס הון ממשקיעים, הכנת אבני דרך, תכנון סבבי גיוס, הכנת טבלת בעלי מניות וסימולציית דילול בהתאם לגיוסים מתוכננים, הערכת שווי החברה, התקשרות עם קבלני משנה, הקמת Advisory Board ועוד.
דילוג לתוכן