גישור עסקי: שיטות מתקדמות לפתרון סכסוכים עסקיים

גישור עסקי היא השיטה המהירה והיעילה לפתרון כל מחלוקת עסקית. על ידי יצירת קווי תקשורת פתוחים מלכתחילה, שותפים יכולים להימנע לעיתים מהמחלוקות הפוטנציאליות שיכולות להתעורר בהמשך הדרך. משמעות הדבר היא לא רק לדון ביעדים וציפיות עסקיות ספציפיות, אלא גם לפתח הבנה משותפת של סגנון התקשורת והעדפותיו של כל שותף.

במאמר הנוכחי נציג בפניכם דוגמאות לשיטות גישור עסקי וכיצד הן יכולות לסייע בפתרון מחלוקות עסקיות.

 

אילו סוגי שיטות גישור קיימות?

GC Effective Mediation   – גישור עסקי ממוקד

שיטת הגישור העסקי הממוקד, שמה דגש רב על טיפול בלב ליבו של הסכסוך. המחשבה שעומדת מאחורי השיטה, גורסת כי אם נטפל ישר בלב ליבו של הסכסוך, שאר התהליך יהיה פשוט ויעיל יותר לפתרון ולכן, בעת סכסוך עסקי או סכסוך בין שותפים – מומלץ ישר לגשת למרכז העניינים ולהעניק פתרון מיידי ללב ליבו של העניין.

GC EffectiveMediation  שמה בפניה את הבעיה המרכזית ובכך מרחיקה מעצמה את הסוגיות השוליות והפחות חשובות בסכסוך והכל במטרה לקדם את הפתרון עד כמה שניתן באופן מהיר.

שיטת גישור על פי דקונסטרוקטיביזם

אחת משיטות הגישור ששמה בפניה את המטרה להסתכל על הפן החיובי מתוך כל המכלול השלילי של הסכסוך, הינה שיטת גישור הפועלת על עקרון דקונסטרוקטיביזם.

נסו לדמיין לרגע איך זוג ילדים שיושבים ובונים לגו, מקימים יחדיו מגדל גבוה שבסופו של דבר קורס. לאותם הילדים יש שתי אפשריות: הראשונה היא – לריב ולכעוס אחד על השני על שלא בנו נכון את המגדל ולכן הוא קרס והגישה השנייה היא שלרוב גם נצפית במציאות – להמשיך במשחק, כאילו שום דבר אינו קרה, כי זהו בסך הכל משחק ואם המגדל נפל אז מקסימום נקים מגדל חדש.

הגישה הדקונסטרוקטיביסטית מדברת בדיוק על האפשרות השנייה. היא אינה מדגישה ומעצימה את הדברים השליליים, אלא, מתמקדת דווקא בדברים החיוביים שנוצרו (למרות שהמגדל קרס) ומנסה על בסיס זה ליצור קרקע חיובית לפתרון הסכסוך, תוך שיקוף התוצאות החיוביות העשויות להיות, אם פותרים את הסכסוך בדרך של שיתוף, הסכמה הדדית ורצון להתקדם ולהתפתח.

על פי גישת דקונסטרוקטיביזם, נגשר בין הצדדים בפן החיובי ונאתר את מירב הדברים החיוביים שהתקבלו ממסע ארוך של יחסים או פעילות עסקית שבצעו הצדדים לסכסוך.

מתי תצטרכו להיעזר בגישור לפתרון סכסוכים?

שותפים וחברות רבות נקלעות לסכסוכים שונים. חלק מהסכסוכים יפתרו מעצמם ויישארו בתוך החדר, וסכסוכים אחרים יפתרו אך ורק בסיוע מקצועי של אנשים מנוסים ובעלי הוכחות לטיפול מוצלח במחלוקות. בדיוק במצבים האלו אנחנו נכנסים לתמונה ומעניקים לכם את מירב הסיוע המקצועי הדרוש לפתרון סכסוכים וגישור עסקי מקצועי.

 

 

יוסי דקל – מסייעים לכם בפתרון סכסוכים בדרך של גישור עסקי

במשרדינו, צוות מגשרים מנוסה בעלי תחומי ידע רחבים הכוללים: כלכלן, אקטואר , רואה חשבון, מהנדס, עורך דין בתחומים מסחריים, עורך דין במקרקעין, עורכת דין בתחומי משפחה ועוד.

אנחנו במשרד DEKEL & CO – יוסי דקל, נעזור לכם ביישוב סכסוכים עסקיים בין שותפים, בין חברה לספקים, חברה לעובדיה, חברה לרשויות ועוד תוך פרק זמן קצר ובהוצאה מינימלית.

השאירו את הפרטים שלכם עוד היום באתר שלנו ואנחנו נשמח ליצור איתכם קשר בהקדם

דילוג לתוכן