חוות דעת מומחה ב- .k.o. Dekel & Co – הידע עומד לזכותך!

חוות דעת מומחה בנושאים כלכליים ואקטואריים

אנו מתמחים בהגשת חוות דעת מומחה אקטואריים וכלכליים לבתי משפט, בוררויות ובתיקי פישור וגישור. בעלי המקצוע במשרד נמנים על מומחי בתי המשפט ומגישים חוות דעת מטעם הצדדים המדיינים. ניסיונינו בהופעה בבתי המשפט למתן עדות מומחה משלימים את חוות הדעת ומעניקים לה תקפות ומהימנות בבית המשפט.  ניסיונינו מתמקד בתחומים הבאים:

 • חוות דעת כלכליות בסכסוכים מסחריים
 • חוות דעת בנזיקין
 • הערכות שווי חברות
 • חוות דעת אקטואריות בנושאים פנסיוניים
 • חוות דעת בתחומי ביטוח
 • איזון משאבים בין בני זוג בעת פירוד התא המשפחתי
 • ועוד

חוות דעת מקצועיות הנדרשות לבית המשפט, מהוות עבורו מקור ידע וסמכות ולכן אין להקל ראש בבחירת המומחה מטעמכם. אנו עורכים חוות דעת עבור משרדי עורכי הדין המובילים ועבור לקוחות פרטיים.

משרדינו חבר בלשכת מעריכי השווי והאקטוארים הפיננסים בישראל (Israel Association of Valuators and Financial Actuaries) ואנו נושאים בתארים הבכירים ביותר בתחומים:

מעריך שווי מימון תאגידי – CFV – Corporate Finance Valuator לצפייה בהסמכה

אקטואר סיכונים פנסיוניים – PRA – Pensions Risk Actuary לצפייה בהסמכה

אקטואר סיכוני חיים LRA – Life Risk Actuary לצפייה בהסמכה

אנו משמשים כחתמים מורשים בביטוח פנסיוני ונושאים בתואר הבינלאומי היוקרתי C.L.U – Chartered Life Underwriter

נושאי חוות דעת אחרונות שהוגשו על ידינו לבתי המשפט:

 • אובדן רווחים בעקבות ריגול תעשייתי וגניבת ידע: תביעה כספית של חברת סחר וטכנולוגיה נגד תאגיד מזון.
 • סכסוכים עסקיים: תביעה כספית בגין סכסוך בין שותפים בחברת סחר.
 • פירוק שותפות: תביעה לפירוק שותפות במשרד עורכי דין.
 • נזיקין: תביעה כספית של מפעל כימיקלים נגד רשות שלטונית בגין הפקעת שטח והשבתת הייצור במפעל כתוצאה מכך.
 • אשראי בנקאי: תביעה כספית של חברת כימיקלים כנגד בנק שהעמיד לפירעון מידי את האשראי שהעמיד לרשותה.
 • הפרה חוזית: תביעה כספית של חברה פרטית כנגד בנק שגבה מחשבונותיה עמלות יתר וריביות בניגוד להסכם.
 • בנקאות: תביעה כספית של לקוח בנק מסחרי שרכש שירותי בנקאות בתקשורת ובוצעה חדירה לחשבונו באמצעות אתר האינטרנט של הבנק.
 • אשראי בנקאי: עיכוב הליכי רשות ההוצאה לפועל כנגד חייבים שניתן כנגדם צו פינוי כתוצאה מהפרת הסדר תשלומי הלוואות.
 • דיני עבודה: תביעה כספית של חברת סחר נגד עובד שהועסק בה כמנהל מכירות ולאחר סיום עבודתו התקשר עם לקוחותיה לקידום עסקיו הפרטיים.
 • דיני עבודה: תביעת עובדים שפוטרו ולא קיבלו תשלום בגין שעות עבודה נוספות, על פי דין.
 • משפחה: הערכת שווי נכסים של בני זוג לצורך איזון משאבים בהסכם גירושין.

מקור הידע בבתי המשפט

בית המשפט נדרש לדון במגוון רחב של סוגיות ותחומי עיסוק שונים. לעיתים הידע העומד לרשותו מצריך חוות דעת מומחה בתחום, הבאה להשלים ולחדד את הידע בתחומים הנידונים בבית המשפט ולהעניק מידע אובייקטיבי, אמין ומקצועי המסייע בהכרעת הדין בסוגיה הנידונה. לאור החשיבות הרבה שמייחס בית המשפט לחוות הדעת המקצועיות המגיעות לפתחו, בחירת המומחה מטעמכם יכולה להשפיע על הכרעת הדין. אנו נמנים על מאגר המומחים שבחר בית המשפט ומבצעים חוות דעת בהתאם לפנייתו ולפניית הצדדים השונים.

מומחים על פי הלכת דאוברט:

 • צוות המומחים ב- k.o. Dekel & Co. עומד בדרישות בתי המשפט, הנשענות על קביעת בית המשפט העליון של ארצות הברית בהלכת דאוברט לגבי הכישורים הנחוצים לאדם בכדי להגיש חוות דעת מומחה ולשמש כעד מומחה. המומחים מטעמנו הינם:
 • בעלי השכלה פורמאלית בתחום.
 • בעלי ניסיון מקצועי מעשי בתחום.
 • בעלי אובייקטיביות מוחלטת בתחום חוות הדעת ואינם בעלי עניין בסוגיות הנדונות.
 • בעלי יכולת הופעה מקצועית ואמינה בבתי המשפט.

עצה מהמומחים: חוות דעת מומחה הן לא עסק לחובבנים

לצוות המקצועי ב- k.o. Dekel & Co. ניסיון רב בהגשת חוות דעת מומחה בתחומים השונים, ומציגים צוות מומחים במגוון תחומים לטובת לקוחותיהם – פרטיים ועסקיים כאחד. צרו קשר עוד היום לקבלת עצה מהמומחים, כי חוות דעת אינן עסק לחובבנים.

מתן עדות בבית המשפט

במסגרות ההתדיינות בבית המשפט רשאי כל צד מתדיין להגיש חוות דעת מקצועית העשויה לתמוך בעמדתו. כמו כן, רשאי בית המשפט לדרוש בעצמו הגשת חוות דעת שכזו, לצורך העמקה ובחינת הטענות הנטענות על ידי מי המצדדים המתדיינים. חוות הדעת יכולה להיכתב אך ורק על ידי מומחה בתחום הנידון, העונה לקריטריונים שונים שאומצו על ידי מערכת בתי המשפט בישראל ונכללים ב"הלכת דאוברט", ביניהם השכלה פורמאלית בתחום וניסיון תעסוקתי בו.

משפיעים על הכרעת הדין

ניתן לזמן עד מומחה לדיון בבית המשפט לצורך מתן עדות, הסבר ומענה לשאלות העולות ונוגעות לחוות הדעת שהוגשה על ידו. הצדדים רשאים לחקור את העד המומחה, בכדי לתמוך או לסתור את חוות הדעת שהוגשה לבית המשפט, וזאת כמובן בכדי להשפיע על הכרעת הדין. מכאן החשיבות הרבה ליכולות ההופעה של עד מומחה מטעמכם. עד מומחה צריך להיות אמין, מקצועי, אובייקטיבי, תקשורתי, וורבלי, בטוח בעצמו ובעל יכולת הופעה בפני קהל, על מנת שיוכל להתמודד בהצלחה עם ניסיונות הצדדים לערער את אמינותו המקצועית ו/או להכשילו בלשונו, לערער את בטחונו או לסתור את דעתו הכתובה. ללא יכולות אלו, תהיה חוות הדעת מנוסחת היטב ככל שתהיה, הסיכוי שבית המשפט יאמץ את תוכנה הינו קלוש למדי.

מוכרים על ידי בתי המשפט בארץ

ב- k.o. Dekel & Co. תכירו צוות מקצועי רחב העוסק בכתיבת חוות דעת משפטיות ומורכב ממומחים בתחומים שונים, בעלי השכלה פורמאלית בתחום עיסוקם לצד ניסיון תעסוקתי עשיר בתחומי חוות הדעת. מומחים אלו הינם בעלי מיומנויות הופעה בבתי המשפט ההכרחיים לכל עד מומחה, עובדה התורמת באופן משמעותי לאימוץ חוות הדעת מטעמנו על ידי בית המשפט.

הניסיון והמוניטין שלנו עושה עבורכם את ההבדל

מטריית השירותים המוענקת על ידי משרדנו, נוגעת לכל שלבי הפעילות של העסק וכוללת את השירותים הכלכליים, הניהוליים והעסקיים הנחוצים לכל עסק. הודות לכך, הופכת k.o. Dekel & Co. לכתובת שלכם בכל נושא הנכלל בתחומי התמחותנו ונידון בבית המשפט, החל מסכסוכים מסחריים, הערכות שווי חברות ומיזמים, רכישות ומיזוגים, דרך ענייני אשראי, סכסוכים עם בנקים, חברות ביטוח ועוד. אנו מלווים את לקוחותינו בהתדיינויותיהם בבתי המשפט ומופיעים מטעמם למתן עדות מומחה. צרו קשר ותנו לניסיון שלנו ליצור את ההבדל עבורכם ועבור העסק שלכם.

אקטואר וחישובים אקטואריים

כמה שפחות אי ודאות

אקטואר הינו בעל מקצוע הנעזר במתודולוגיות מתמטיות, סטטיסטיות וכלכליות לפתרון בעיות כלכליות המאופיינות במצבי אי- ודאות.

המקצוע מכיר בשלושה סוגים של אקטוארים, בהתאם להתמחותם העיקרית:

 1. אקטואר בתחום ביטוח חיים, פנסיה וביטוח בריאות המתמחה בעיקר בבעיות הקשורות לתמותה, נכות וסיכוני חיים אחרים.
 2. אקטואר בתחום ביטוח כללי, המתמחה בעיקר בבעיות הקשורות לביטוחי רכוש, חבויות וניהול סיכונים פיזיים.
 3. אקטואר פיננסי, המתמחה בעיקר בבעיות הכרוכות בתנאי השקעה עתידיים בעידן של אי ודאות.

אקטוארים המועסקים בחברות ביטוח אחראים, בין השאר, לחישוב תעריפי הביטוח ולקביעת עתודות הביטוח. בקרנות הפנסיה עוסקים אקטוארים בתכנון תנאי הפנסיה, קביעת עלותה ובהכנת המאזנים האקטואריים. בבנקים ובחברות פיננסיות אחרות מועסקים אקטוארים בניתוח וחיזוי מצבים כלכליים. אקטוארים עצמאיים עוסקים בייעוץ בלתי תלוי, לחברות וליחידים ומסייעים להם להתמודד עם בעיות הקשורות בבחירת תכניות פנסיה, ביטוח והשקעה.

ללא סיכונים מיותרים

לנו ב- k.o. Dekel & Co. צוות מקצועי ומגוון של אנשי מקצוע מובילים בתחומי הכלכלה, הייעוץ העסקי, החשבונאי, מיסוי, משפטי, מגשרים ועוד. הודות לכך, כל היבט של העסק נידון על ידי אנשי המקצוע המתאימים לנושא, בכדי לספק לכם את המענה ההולם ביותר. צרו קשר ונשמח להעניק לכם ממגוון שירותי המשרד, בכלל זה בדיקות אקטואריות וכלכליות במגוון תחומים כלכליים.

בדבר אחד אתם כבר יכולים להיות בטוחים: מאות לקוחות מרוצים פרטיים ומסחריים – אינם טועים.